Analiza matematyczna 1.1 B -- Wydział Chemiczny (wykład)

środy TP, 13:15--15, A-2/310
piątki, 13:15--15, A-2/310.

Terminy egzaminów pisemnych:
podstawowy: 26 stycznia, 8:00, sala 301/D-1;
poprawkowy: 2 lutego, 8:00, sala 301/D-1.

Grupy ćwiczeniowe:

Karta kursu.

Standardowa lista zadań -- zadania będziemy jednak czasami robić w innej kolejności, niektóre pomijać; może zostaną dodane inne.

Zasady zaliczania
W skrócie: kto umie bezbłędnie rozwiązywać podstawowe zadania (zob. niżej), otrzyma ocenę pozytywną z wykładu, a także z ćwiczeń, jeśli na nie uczęszcza. Pozostali otrzymają ocenę niedostateczną. Zaliczenie ćwiczeń zwalnia z egzaminu pisemnego, ale nie z ustnego.
Zadania podstawowe

...to te, które są takiego typu jak 42 a--k (lub bardziej skomplikowane), 47--50, lub takiego typu, jak 68 abeghjkl, 69 abde, 73, 74, 75, z tym, że sformułowane dla całek oznaczonych. Numeracja i zadania są takie, jak w tej wersji standardowej listy.

Mogą pojawiać się też zadania, których tylko część ma charakter podstawowy, np. w zadaniu ,,Oblicz pochodną drugiego rzędu funkcji f(x)=... i znajdź punkty przegięcia funkcji f.'' pierwsza część (,,Oblicz pochodną...'') jest zadaniem podstawowym. Ale już zadanie ,,Znajdź punkty przegięcia funkcji f(x)=...'' nie jest nawet w części podstawowe.

Zaliczenie ćwiczeń

Na ćwiczeniach zostanie przeprowadzone kolokwium na koniec semestru (6 zadań po 5 punktów), a także kartkówki lub kolokwium w czasie semestru (co najmniej 2 zadania za 20 punktów łącznie; sposób podziału zależy od prowadzącego ćwiczenia, może to być np. 1 kolokwium z 4 zadaniami po 5 punktów, albo 4 kartkówki z 1 zadaniem po 5 punktów, albo 10 kartkówek za 1 punkt i jedna za 10 punktów, itd.). Studenci otrzymują plusy za rozwiązanie zadań przy tablicy, pierwszych 10 plusów jest po 1 punkt, a każdy następny po 0,5, bez limitu górnego liczby punktów za aktywność. Prowadzący ćwiczenia mają prawo do ustnej weryfikacji ocen.

Obecność na ćwiczeniach jest obowiązkowa. Więcej niż trzy nieusprawiedliwione nieobecności skutkują oceną niedostateczną z ćwiczeń bez możliwości poprawienia na egzaminie. (Można jednak nadal zdawać egzamin w celu zaliczenia wykładu).

Na ostatnim kolokwium będą co najmniej 4 zadania podstawowe (co najmniej 2 z pochodnych i co najmniej 2 z całek).

*Bezbłędne* rozwiązanie *wszystkich* zadań podstawowych na ostatnim kolokwium oraz na ewentualnej ustnej weryfikacji u prowadzącego ćwiczenia daje ocenę pozytywną z ćwiczeń, przy założeniu, że frekwencja jest wystarczająca. Ocena wynika z tabelki:

punkty[0, 20)[20, 28)[28, 35)[35,40)[40,45)[45, 2017)
ocenandst3,03,54,04,55,0

Ocena pozytywna z ćwiczeń zwalnia z części pisemnej egzaminu, ale nie z części ustnej. Osoby zwolniolne z części pisemnej otrzymają -- w przypadku zdania części ustnej egzaminu -- najczęściej taką samą ocenę, jak z ćwiczeń.

Poprawkowe zaliczenie ćwiczeń

Poprawkowe zaliczenie ćwiczeń odbywa się w terminie egzaminu podstawowego lub poprawkowego. Zdanie egzaminu oznacza uzyskanie zaliczenia ćwiczeń, ale tylko na ocenę dostateczną i tylko w przypadku wystarczającej frekwencji na ćwiczeniach (maks. 3 nieobecności nieusprawiedliwione). [Dodane 2017-10-18]: Ocena z ćwiczeń może być wyższa niż dst, jeśli ktoś zdobył co najmniej 28 punktów na ćwiczeniach, ale nie rozwiązał bezbłędnie zadań podstawowych. Zasadniczo nie ma możliwości podniesienia pozytywnej oceny z ćwiczeń, z jednym wyjątkiem: ocenę 4,5 lub 5,0 można poprawić egzaminem na ocenę celującą.

Egzamin podstawowy

Egzamin podstawowy składa się z dwóch części. W części pisemnej w czasie 100 minut student rozwiązuje 7 zadań, za każde można otrzymać maksymalnie 5 punktów. Co najmniej 4 spośród tych zadań to zadania podstawowe. Do zdania części pisemnej potrzeba i wystarcza rozwiązać bezbłędnie wszystkie zadania podstawowe. Osoby, które zdadzą część pisemną lub będą z niej zwolnione, przechodzą do części ustnej. W przypadku zdania obu części egzaminu ocena zależy przede wszystkim od liczby punktów otrzymanej w części pisemnej, wg tabelki:

punkty[0,20)[20,23)[23,26)[26,29)[29,32)[32, 35]
orientacyjna ocenandst3,03,54,04,55,0
Egzamin poprawkowy

Egzamin podstawowy składa się z dwóch części. W części pisemnej w czasie 70 minut student rozwiązuje 5 zadań, za każde można otrzymać maksymalnie 5 punktów. Co najmniej 4 spośród tych zadań to zadania podstawowe. Do zdania części pisemnej potrzeba i wystarcza rozwiązać bezbłędnie wszystkie zadania podstawowe. Osoby, które zdadzą część pisemną lub będą z niej zwolnione, przechodzą do części ustnej. W przypadku zdania obu części egzaminu orientacyjna ocena wynika z tabelki:

punkty[0,20)[20,22)[22,24)[24,25]
orientacyjna ocenandst3,03,53,5 z możliwością poprawiania w części ustnej
Egzamin na ocenę celującą

Do tego egzaminu będą mogły przystąpić osoby, które otrzymają co najmniej db+ z ćwiczeń. Egzamin ten jest trudny i warto się wcześniej przygotowywać, tutaj są zadania z poprzednich lat i dalsze informacje.

w górę