Analiza rzeczywista i zespolona -- Wydział Matematyki (wykład)

czwartki, 17:05--18:45, C-11/P.01.
Ćwiczenia: dr Karol Szczypkowski, poniedziałki, 13:15--15:00, C-11/2.11.

Uwaga: progi na kolejne oceny (od dst do db+) zostały obniżone do: 16, 22, 28, 34 punktów, odpowiednio.

Listy zadań: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7b (przygotowana przez dra Karola Szczypkowskiego), 8, 9
Zmiany na listach:
7 X: dodane zadanie 12, przeformułowane zadanie 15.
15 X: dodane zadanie 16.
22 XI: skreślone zadanie 28, w zadaniu 37 dodane, że f jest funkcją rzeczywistą.
10 XII: uzupełniona lista 6.
17 XII: poprawki w definicjach na górze listy 5 oraz dodane zadanie 59 (do listy 6).

Notatki do wykładów (każdy z poniższych czterech plików dotyczy jednego ,,fragmentu'' z zasad zaliczania):

Literatura

Książka Rudina o tym samym tytule, co nazwa kursu, oraz Real Analysis(2nd Edition), A. M. Bruckner, J. B. Bruckner, and B. S. Thomson, ClassicalRealAnalysis.com (2008) dostępna tutaj w formie pdf.

Zasady zaliczania
Aktywność na ćwiczeniach

Na liście obecności studenci wpisują, które zadania przygotowali. Można otrzymać 2 punkty za zadanie poprawnie rozwiązane na tablicy (*), oraz 1 punkt za zadanie przygotowane, które ostatecznie na tablicy rozwiązał ktoś inny. W przypadku, gdyby ktoś fałszywie wpisał, że był przygotowany do jakiegoś zadania, a nie potrafił go rozwiązać (*), dostaje -5 punktów i traci wszystkie obecne i przyszłe punkty za przygotowane ale nierozwiązane zadania. Tzn. ktoś, kto wpisał się na listę musi być gotowy do pokazania rozwiązania na tablicy, rozwiązanie nie musi się okazać poprawne. Gdyby ktoś się zorientował w trakcie ćwiczeń, że zgłoszone rozwiązanie zadania jest niepoprawne, powinien to od razu zgłosić.
(*) przepisanie z kartki nie liczy się jako rozwiązanie!

Kartkówki

Będzie ich 4 na ćwiczeniach i 2 na wykładzie, na każdej do zdobycia od 5 do 10 punktów. Łącznie za wszystkie kartkówki będzie można zdobyć 40 punktów.
Niektóre z kartkówek mogą być domowe. Na rozwiązanie kartkówek domowych jest tydzień od ogłoszenia zadań. Rozwiązania należy zapisywać odręcznie i przekazać wszystkie kartki (łącznie z brudnopisami), a w przypadku zajęć zdalnych, zdjęcia lub skany rozwiązań i *wszystkich* brudnopisów. Kartkówki domowe należy rozwiązywać samodzielnie, można jednak korzystać z własnych notatek lub z książek. Można oddawać rozwiązania po terminie, ale wówczas od oceny odejmujemy 0,5 punktu/dzień spóźnienia (jednak nie będzie ocen ujemnych).

Kolokwium (ustne) na konsultacjach

W czasie semestru każdy powinien pochwalić się swoją wiedzą z 1--2 większych fragmentów wykładu (będą podawane na bieżąco na wykładzie, zasadniczo fragment będzie obejmował materiał 3--5 wykładów). Za każdy wybrany fragment będzie można otrzymać od 0 do 3 punktów. Na ocenę pozytywną potrzeba dobrze opanować co najmniej jeden fragment, na dobrą plus lub wyższą -- co najmniej dwa fragmenty. W przypadku zdawania kolokwium z dwóch fragmentów, należy jeden z nich zdawać u wykładowcy, a drugi u prowadzącego ćwiczenia. Osoby zdające tylko jeden fragment mogą wybrać, u kogo go zdają.

Oceny

Jeśli ktoś ma mniej niż 20 punktów łącznie, lub nie opanował żadnego fragmentu wykładu w stopniu wystarczającym do zdania kolokwium, ma ocenę niedostateczną. W przeciwnym razie ocena wynika z tabelki.

opanowane fragmentypunktyocena
1 lub 2 [20, 25)dst
1 lub 2 [25, 30)dst+
1 lub 2 [30, 35)db
1 [35, ∞)db
2 [35, 40)db+
2 [40, ∞)bdb
w górę